RPM POWER

Babolat RPM Power

Spin ve güç üretimini maksimum seviyeye çıkarmak için Babolat’ın geliştirdiği yepyeni kordaj.

1875’te tenis kordajının mucidi olan Babolat, hiç kuşkusuz kordajın oyundaki temel rolünü takdir edecek en nitelikli üreticidir. Bu nedenle marka, oyuncuların ihtiyaçlarını önceden tahmin edebilmek için yenilik peşinden koşmayı bırakmadı. Oyunu ve geçirdiği evrimi gözlemleyerek tasarlanan RPM serisi bunun mükemmel bir kanıtıdır.

2000’lerin başlarında, monofilament kordajlar, oyunculara çok iyi kontrol sağlarken daha fazla spinli vuruşlar yapabilmelerine izin vererek teniste devrim yarattı. Bugün, kortlardaki şampiyonların çoğu bu tür kordajları kullanıyor. Rafa Nadal ve RPM Patlaması mükemmel bir örnektir.  Bununla beraber, son yıllarda, daha fazla güçle birlikte topu daha iyi hissetme ihtiyacına odaklanan bir eğilim ortaya çıktı.


Tenis efsanelerinden Henri Cochet (Tennis Musketeer) sürekli olarak tenis oyununda sesin öneminden bahseder ve kulakla oynandığını açıklardı. Bir anlamda, oyuncular her vuruşta daha “net” bir ses aradıkları için günümüzde de durum hala böyledir. Bu detay, Babolat ekiplerine RPM Power’ı tasarlama konusunda ilham verdi. Kordaj ekstrüzyon parametreleri – telin oluşturulduğu an – farklı şekilde kalibre edilmiş, daha fazla güç ve daha fazla esneklik sağlamak için optimize edildi. Ayrıca oyuncuların beklediği hissi ve sesi vermek için kordaja özel bir kaplama eklendi.


“RPM serisinin ünlü spin etkisini korurken gücü artırmak  için gerçekten bir talebimiz vardı. Ayrıca, oyunculara daha fazla güven veren, daha ‘net’ bir ses ve his için talepler vardı” diyor Tenis Kategori Müdürü Alexandre Israel. “Bu yönde çalıştık ve Dominic Thiem dahil birçok oyuncuyla çok sayıda test yaptık. Bu gelişme Thiem’in hemen ilgisini çekti, RPM Power i benimsedi. His artışı ve ses etkisinin onu etkileyeceğini söyledi. Bir anlamda  araştırmalarımız için motivasyon kaynağı oldu. Oyuncunun RPM Power’i benimsemesi özellikle önemlidir çünkü tüm uzmanlar Avusturyalı oyuncunun, oyununun gerektirdiği optimum hislere sahipken spinli nihai gücü aradığını bilir. ”Bence kordaja çok iyi yapışıyor ve bu hoşuma gidiyor. Kordaj topu ısırıyor. Bu çok daha güçlü. Gerçekten beğendim” diyor test sırasında Thiem.

RPM Power’ın yeni rengi iyi bir izlenim bırakıyor. Parlak bakır rengiyle diğer tüm tellerden ayrılıyor. Kordaj raket performansının% 50’sini oluşturduğundan, RPM Power ‘ın artırılmış gücü ve olağanüstü spin etkisi ile sahada kolayca fark yaratabileceksiniz.

Merit Spor

Kaynak: Babolat

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.