Yeni Nike Zoom Cage 3′ de neler değişti?

 

 

Tenis giyim sektörünün en büyük oyuncusu olan Nike, modern tenisçinin gelişimine ayak uydurabilmek için Nike Zoom Cage 3 modelini yeniledi. Peki yeni modelde neler değişti?

İlk bakışta Cage 3 eski modele göre çok daha konforlu. Son zamanlarda yaygınlaşan çorap-patik şeklinde giyilen ayakkabılardan (Asics Gel Court FF) sonra Cage 3’de bu tasarımı uygulamış. Tamamen yeniden tasarlanmış üst kısmı eskiye göre daha esnek, bu da ayakkabıyı çevikleştiriyor.

Nike Cage 3 ilk giyildiğinde oldukça sert fakat Nike tarafından da tavsiye edildiği gibi bir süre giyilip ayakkabının açılmasını beklemek gerekiyor. Bir süre oynadıktan sonra ayakkabının açıldığını ve daha konforlu bir hale geldiğini göreceksiniz.
Yoğun antrenmanlarda karşılaşılan ayağın fazla ısınması ve hava almama problemlerine karşı eski modele göre çok daha yüksek bir havalandırma sunuyor. Üst kısımdaki ağ yapı çok daha fazla havalandırma sağlıyor.

Eski modele göre çok daha hızlı ve destekleyici. Dayanıklılığı oldukça yüksek bir ayakkabı için etkileyici bir hıza sahip. Topuk kısmındaki “Zoom” yastıklama sistemi sert darbeleri kolayca emiyor, bu da uzun antrenmanlarda eklemler için daha fazla koruma demek.

Üst kısımda daha az lastik malzeme olmasına rağmen eski modele göre çok daha fazla yanal destek sağlıyor. Bu da ayakkabının yanal koşularda ve kaymalarda yığılmasını ve oyuncuyu yavaşlatmasını engelliyor.

Eski modelde de olduğu gibi taban dayanıklılığı etkileyici. Dayanıklılık garantili XDR tabanı istenen performansı veriyor. Dayanıklılık konusunda en başarılı ayakkabılardan biri olan Asics Gel-Resolution 7’ ye yakın bir dayanıklılık seviyesi sunuyor.
Nike Zoom Cage 3’ün tabanı kortta kaymaya oldukça uygun. Sıklıkla kayan tenis oyuncuları Cage 3’ü beğenecekler.

368 gramlık ağırlığı ile eski modelden tam 45 gram daha hafif. Dayanıklılık odaklı bir ayakkabı için oldukça hafif ve bu sayede çok daha hızlı.

Sonuç

 

Nike Cage 3 ile Cage serisini geliştirmeye devam ediyor. Yeni modelde hız, konfor, esneklik ve havalandırma konularında gözle görülür gelişimler var. Topuktaki Air Zoom yastıklama sistemi yer hissini çok kaybettirmeden gerekli olan yastıklamayı sağlıyor.

Yeni Nike Zoom Cage 3, hem dayanıklı hem de hızlı bir ayakkabı arayan tenis severlerin mutlaka denemesi gereken bir model!


Nike Zoom Cage 3′ ü incelemek için tıklayın !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.