Babolat Origin

Babolat Origin 17Babolat origin kordaj

Babolat Origin , Pure Combo adı verilen biyolojik esaslı yeni geliştirilmiş bir poliamit türünden üretilmiş yeni nesil bir monofilament naylon kordajdır. Poliamit genel olarak tamamen petrolden üretilmektedir. Pure Combo ise kısmen bitkisel kaynaklıdır. Babolat sonuç olarak bu yeni malzeme türü için geleneksel naylona oranla %20 daha az petrol bazlı ürüne ihtiyaç duyulduğunu açıklamakta ve aynı performansı sergilemesine rağmen daha çevreci bir ürünü kullanıcının hizmetine sunduğunu bildirmektedir.

En güçlü sentetik kordaj olarak konumlandırılan bu kordaj güç ve konforu öncelikli olarak arayan tenisçiler için tasarlanmış. Babolat Origin’in hem kulüp oyuncuları hem de turnuva oyuncuları için faydalı bir ürün olacağı görüşünde. Kulüp oyuncuları doğal bağırsakdan daha fazla dayanıklılık gösterecek bu yumuşak kullanımlı kordajı alternatif olarak akıllarında tutmalı. Diğer taraftan turnuva oyuncuları ise Origin’i hybrid kombinasyonlarda rahatlıkla kullanabilirler.

Labaratuar testlerinde Origin’in tansiyon tutma kabiliyetinin oldukça yüksek olduğu kanıtlanmış. Oyuncu testlerinde ise Origin’in konfor, his ve tansiyon tutma kabiliyeti teste katılan tüm oyuncuların raporlarında yer alan özellikler olmuş.

Origin 16 (1.30mm) ve 17 (1.25mm) olmak üzere Naturel, Siyah ve Florasan Kırmızı renkte piyasaya sürülmüş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.